close
تبلیغات در اینترنت
تاريخ ايران زمين

دبستان فرهنگیان علامه حلی 1

نظرسنجی

آخرین ارسالی های انجمن

کارت اعتباری دوران هخامنشیان

پادشاهان ایرانی در دوره ﻫﺨﺎﻣﻨﺸیان کارت های اعتباری را برای مقامات حکومتی خود طراحی کرده بودند که کار کارت های اعتباری امروز را انجام می داده است.


کارت اعتباری دوران هخامنشیان

اعتراض‌رئیس‌دانشگاه‌تهران‌

علی‌اکبر سیاسی در سال 1274 هـ. ش در تهران به دنیا آمد. در روزگار احمدشاه قاجار، به خرج دولت ایران برای ادامه تحصیل به اروپا اعزام ‌شد و در سال 1309 موفق به دریافت درجه دکتری در رشته روان‌شناسی از دانشگاه سوربن فرانسه شد.


اعتراض‌رئیس‌دانشگاه‌تهران‌

فروتني فرياپت

اردوان (سومين پادشاه اشكاني و فرزند تيرداد يكم) پادشاه ايران از بستر بيماري برخاسته بود با تني چند از نزديكان ، كاخ فرمانروايي را ترك گفت و در ميان مردم قدم مي زد . به درمانگاه شهر كه رسيدند اردوان گفت به ديدار پزشك خويش برويم و از او بخاطر آن همه زحمتي كه كشيده قدرداني كنيم . چون وارد درمانگاه شد كودكي را ديد كه پايش زخمي شده و پزشك پايش را معالجه مي نمايد .


فروتني فرياپت

شاپور ساسانی و اجداد شیخ نشین های خلیج فارس

پاسی از شب گذشته بود به شاپور دوم ساسانی ، پادشاه ایران زمین گفتند سه مرد کهنسال از جزیره لاوان به دادخواهی آمده اند .


شاپور ساسانی و اجداد شیخ نشین های خلیج فارس

روزهای سخت

بانو کاساندان نزد فرزند خویش کمبوجیه آمد و گفت : پدرت مدتهاست تا دیر وقت درگیر رایزنی با رایزنان دربار است و من از این همه کار او نگرانم . تندرستی پادشاه فراتر از هر چیز دیگری است .


روزهای سخت

ایران قبل از ورود آریایی ها

معمولا ایران را با ورود آریایی ها و تشکیل دولت ها و سپس امپراطوری های بزرگ آریایی می شناسیم؛ اما امروز دیگر جای هیچ تردیدی نیست که قبل از ورود و اسکان آریایی ها ، اقوام بومی ایران، از زمان های بسیار دور در این سرزمین  زندگی می کرده و در نوع خود صاحب تمدنی بی نظیر بوده اند. این اقوام به صورت پراکنده  هر کدام در گوشه ای از فلات ایران، به زندگی مشغول بوده اند. فلات ایران_ و نه کشور ایران_  سرزمینی پهناور است که از شمال شرقی به رود سیحون، از شمال به دریای خزر، از شمال غربی به منطقه ماوراءالنهر قفقاز، از شرق به کوه های هندوکش و رود سند، از جنوب به خلیج فارس و از غرب به دجله و فرات در بین النهرین محدود بود. این گستره وسیع مهم ترین بخش جهان را از جهت ایجاد اولین جوامع بشری و ایجاد تمدن ها و فرهنگ ها تشکیل می داد.


ایران قبل از ورود آریایی ها